Untitled Document

Stowarzyszenie

Podstawę prawną i organizacyjną dla Hospicjum stanowi powołane w tym celu Stowarzyszenie Auxilium "Hospicjum Św. Arnolda Janssena w Nysie" (z łac. auxilium - pomoc, wsparcie), liczące około pięćdziesięciu członków. Zapewnia ono nyskiemu Hospicjum osobowość prawną, zawiera kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz troszczy się o dodatkowe środki materialne, uzupełniając niewystarczające finansowanie oferowane przez NFZ. Grupuje ludzi różnego wieku i profesji. Są wśród nich osoby, które zetknęły się z bliska, a nawet osobiście, z chorobą nowotworową. Są rodziny pacjentów, którzy zakończyli życie pod opieką nyskiego Hospicjum. Wszystkie te osoby łączy zrozumienie idei paliatywnej oraz troska o byt nyskiej placówki. Stowarzyszenie liczy na zrozumienie i szczodrość darczyńców indywidualnych oraz instytucjonalnych. Występuje o pomoc do władz samorządowych, instytucji i fundacji, organizuje koncerty charytatywne, aukcje dzieł sztuki oraz zbiórki pieniężne. Stowarzyszenie Auxilium "Hospicjum Św. Arnolda Janssena w Nysie" posiada status organizacji pożytku publicznego, co uprawnia je do zabiegania o 1% podatku od wszystkich ludzi dobrej woli.

Stowarzyszenie zwraca się jednak nie tylko do instytucji czy podmiotów gospodarczych, ale i do Darczyńców indywidualnych: nie od dzisiaj przecież wiadomo, że niejednokrotnie właśnie z owych drobnych, spod serca wyjętych ofiar rodzą się niemałe fundusze służące ważnym dziełom. Z tej indywidualnej, szczerej ofiarności pochodzą konkretne środki, które Stowarzyszenie pozyskuje w licznych parafiach Opolszczyzny, od osób wychodzących z kościoła po niedzielnej Mszy świętej. Również kilkudziesięcio - czy stuzłotowe ofiary przynoszone przez indywidualnych Darczyńców składają się na istotną pomoc dla nyskiego Hospicjum.

Potrzeba Wsparcia

Opieka paliatywna jest ważnym dziełem. Każdy z nas będzie kiedyś umierał - i oby mogło to być umieranie bez bólu, pełne pokoju i serdecznej obecności życzliwych osób, w zgodzie z Bogiem i z ludźmi. O taką dobrą śmierć (o ile śmierć w ogóle może być dobra!) niejeden z nas się modli. Taka śmierć powinna być udziałem zwłaszcza tych, których dotknęło nieszczęście choroby nowotworowej, i śmierć właśnie taka bywa w hospicjum, także w Hospicjum w Nysie.

Dlatego Stowarzyszenie zwraca się do każdego, kto otworzy tę stronę
- Wpłać choćby najdrobniejszą kwotę na nasze konto:

Stowarzyszenie Auxilium "Hospicjum Św. Arnolda Janssena w Nysie"
Nr konta: 86 1090 2167 0000 0001 2366 4949

Dołącz do grona dobrodziejów nyskiego Hospicjum.

Untitled Document

Historia Aktualności Aktualności [archiwum] Hospicjum Opieka paliatywna Stowarzyszenie Wolontariat Przyjaciele Jesteśmy wdzięczni Hospicjum w obiektywie

Hospicjum stacjonarne Hospicjum Domowe Poradnia opieki paliatywnej Auxilium
 
Stowarzyszenie Auxilium "Hospicjum Św. Arnolda Janssena w Nysie", ul. Sienkiewicza 7B, 48-304 NYSA, NIP: 753-21-12-944 Tel.: (77) 435 89 67,Tel./ faks: (77) 433 73 55
e-mail: hospicjum_auxilium@poczta.onet.pl
Organizacja Pożytku Publicznego, KRS 0000032522, KONTO: 86 1090 2167 0000 0001 2366 4949
Hospicjum Auxilium - Wszelkie prawa zastrzeżone